Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10 maja 2014r. był bardzo aktywnym dniem dla Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”

Przed południem na terenie Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego odbyło się I Forum Gospodarcze. Wydarzenie miało na celu prezentacje zmian, jakie dokonały się w Puławach i regionie podczas ostatnich 10 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ważnym punktem programu była debata pt. „Pozytywny wpływ regionu Lubelszczyzny na gospodarkę” i wystąpienia, w których m.in. wzięli udział: Rafał Baniak Wiceminister Skarbu Państwa, Michał Kamiński przedstawiciel Parlamentu Europejskiego, Janusz Grobel Prezydent Miasta Puławy, Witold Popiołek Starosta Puławski, Zenon Pokojski Wiceprezes  Grupy Azoty Puławy, Krzysztof Pietraszkiewicz Prezes Związku Banków Polskich, Cezary Możeński Dyrektor Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach, puławscy radni oraz lokalni przedsiębiorcy. W forum uczestniczyło ponad 130 osób.

Jednocześnie na terenie Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego miała miejsce prezentacja lokalnych firm. Na stoiskach producentów produktów regionalnej kuchni, można było spróbować: domowego pieczywa, ekologicznych wędlin z Nałęczowa i Baranowa, serów bez konserwantów z „Mlecznej Drogi”, pierogów z bobem, które znajdują się na Liście Produktów Tradycyjnych. Obok lokalnych producentów znalazły się stoiska wystawiennicze Instytutów, lokalnych przedsiębiorców, szkół ponadgimnazjalnych oraz firm prowadzących działalność w Puławskim Parku Naukowo- Technologicznym. Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” uczestniczyła w tym wydarzeniu prezentując swoją ofertę wszystkim odwiedzającym.

image001

 image008

image013

image025

image028

image038

image048

image061

image062

image063

image064

Po południu Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” podczas festynu PORT EUROPA, który odbył się na Marinie Puławskiej, promowała selektywną zbiórkę odpadów wśród mieszkańców Puław i okolic.

z1

z2

z3

z4

z5

z6

Spośród zorganizowanych atrakcji największym zainteresowaniem cieszyły się quiz ekologiczny, w którym za poprawną odpowiedź otrzymywało się nagrody ufundowane przez Gminę Miasto Puławy. W quizie wzięło udział ponad 200 osób. Na stoisku można było uzyskać informacje na temat selektywnej zbiórki odpadów, samemu posegregować odpady do specjalnych pojemników w ramach szkolenia. Dla najmłodszych przygotowano kącik do rysowania oraz możliwość pomalowania twarzy, z czego skorzystało 80 dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra plenerowa „25 zadań dookoła ekologii”.  W trakcie trzech tur wzięło w niej udział prawie 40 uczestników, dzięki temu poszerzyli oni swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i nawyków ekologicznych. Jednocześnie na stoisku z produktami wykonanymi z materiałów z recyklingu, można było nauczyć się wykonywać produkty dekoracyjne i ozdobne z materiałów, które są przeznaczone do wyrzucenia min. własnoręcznie ozdobić techniką decoupage słoik, ze ścinków skóry zrobić bransoletkę.
 
Atrakcje przygotowane przez Fundację „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” przy patronacie Zakładu Usług Komunalnych w Puławach odbywały się w godzinach 17:00 - 20:00.

Oba wydarzenia odbyły się w ramach obchodzonych w dniach 8-11 maja Dni Puław oraz 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

czystagmina

Podaruj 1% podatku

KRS: 0000097219
Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie przedsiębiorczości na Lubelszczyźnie.
Sprawdź jak wypełnić PIT lub przyjdź po informację do nas!!!

Kontakt

Fundacja "Puławskie Centrum Przedsiębiorczości"
24-110 Puławy,
ul.Mościckiego 1
tel. (81) 470 09 00,
tel. (81) 470 09 01
fax. (81) 470 09 30

Punkt Konsultacyjny KSU
24-100 Puławy
ul. Lubelska 2e IIp
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (81) 470 09 00
fax. (81) 470 09 30

Jesteś tutaj: Home Wydarzenia Wydarzenia 10 maja 2014r. był bardzo aktywnym dniem dla Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”